SAMSUNG S26 SILICONE MAGNET CASE BLUE ACCS
You have to log in to shop/see prices.
|
|
SAMSUNG S26 SILICONE MAGNET CASE BLUE ACCS
-
TYPE
Cover
-
Compatibility
Galaxy S26
-
Brand Compatibility
Samsung
-
Color
Blue
|
Description
Specifications
Galaxy S26 Silicone Magnet Case Light Blue
EF-ES942CLEGWW
Choose from a range of bold to subtle shades to fit your style. The Silicone Magnet Case has a smooth, soft-touch surface that feels great in hand. Its soft texture is paired with a comfortable grip and a durable, long-lasting finish that resists wear over time. The Silicone Magnet Case delivers a balanced blend of comfort, protection and simplicity. Built-in magnets in the Silicone Magnet Case help align your Galaxy S26 for fast wireless charging. You can seamlessly attach and detach a range of compatible magnetic accessories. Just snap it on your Galaxy S26—no extra effort needed.
Specifications:
Colors
- Blue Violet
- Black
- Gray
- Light Blue
- White
- Coral Red
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Case type | Holster |
| Material | Silicone |
| Product colour | Light Blue |
| Colour name | Açık Mavi |
| Pattern | No pattern |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| MagSafe compatible | Yes |
| Desktop stand | No |
| Built-in screen cover | No |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Built-in battery | No |
| Belt clip | No |
| Washable | No |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Wireless charging | Yes |
| Plant-based material | Yes |
| Oleophobic coating | No |
| Easy to apply | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Country of origin | South Korea |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screen protector | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Lanyard | No |
| Pouch | No |
| Stickers included | No |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Signal word | Warning |
| Width | 2 mm |
| Depth | 7 mm |
| Height | 150 mm |
| Thickness | 7 mm |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.