SAMSUNG Case Silicone Magnet S26 Black
You have to log in to shop/see prices.
|
|
SAMSUNG Case Silicone Magnet S26 Black
-
Brand Compatibility
Samsung
|
Description
Specifications
Samsung EF-ES942CBEGWW. Case type: Holster, Brand compatibility: Samsung, Compatibility: Samsung S26, Maximum screen size: 17.5 cm (6.9"), Product colour: Black
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Case type | Holster |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| Colour name | Siyah |
| Pattern | No pattern |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung S26 |
| MagSafe compatible | Yes |
| Desktop stand | No |
| Built-in screen cover | No |
| Card pocket | No |
| Number of card pockets | 0 |
| Protection features | Dirt resistant, Crash proof, Impact resistant, Scratch resistant |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Built-in battery | No |
| Belt clip | No |
| Washable | No |
| Anti-yellowing protection | Yes |
| Built-in interactive window | No |
| Wireless charging | Yes |
| Plant-based material | Yes |
| Oleophobic coating | No |
| Easy to apply | Yes |
| Made with recycled materials | Yes |
| Country of origin | South Korea |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screen protector | No |
| Wrist strap included | No |
| Ring included | No |
| Lanyard | No |
| Pouch | No |
| Stickers included | No |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Width | 2 mm |
| Depth | 7 mm |
| Height | 150 mm |
| Thickness | 7 mm |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.