LENOVO NET_BO RW350 SUB6 5G WWAN CPNT
You have to log in to shop/see prices.
|
|
LENOVO NET_BO RW350 SUB6 5G WWAN CPNT
-
Speed
1.8Gbps
-
Type
Adapter
|
Description
Specifications
Related products
ThinkPad Rolling Wireless RW350 Sub6 5G WWAN Module is a wireless communication module with receive diversity. It helps provide data connectivity and network with standard PCIe Gen3.0 interface. With supporting up to 4.67Gbps Downlink and 1.25Gbps Uplink, ThinkPad Rolling Wireless RW350 Sub6 5G WWAN Module enhances the network reliability and availability of your ThinkPad, and provides a great cellular solution for travelers to sustain mobility while using PC devices.
| Connectivity technology | Wireless |
| Host interface | M.2 |
| Interface | WWAN |
| Mobile network generation | 5G |
| Internal | Yes |
| Component for | Laptop |
| Antenna design | Internal |
| Certification | GCF, PTCRB, CCC, CTA, SRRC, CE, IC, FCC, CBRS, JATE, TELEC, RCM |
| Compatible products | ThinkPad P16v Gen 3 (Intel)
ThinkPad T14s 2-in-1 Gen 1
ThinkPad X13 Gen 6 (AMD)
ThinkPad X13 Gen 6 (Intel) |
| Windows operating systems supported | Windows 11 Pro |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 52 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Weight | 8.7 g |
| Package width | 53 mm |
| Package depth | 144 mm |
| Package height | 177 mm |
| Package weight | 64 g |
LENOVO P16V G3 16IN ULTRA7-255H 32GB 1TB SSD RTX 1000 BLACKWELL 8GB W SYST
Model: Lenovo ThinkPad P16v Gen 3
-
Screen Size: 16"
-
Resolution: 1920 x 1200
-
Touchscreen: No
-
Weight: 2.1Kg
-
Mobile broadband: No
-
OS: Windows 11 Pro
-
HDD: 0GB
-
SSD / Flash: 1TB
-
Memory: 32GB
-
CPU generation: 2nd gen Intel® Core™ Ultra 7
-
Discrete Graphics: NVIDIA® RTX PRO 1000 Blackwell
-
Warranty / Months: 36
-
Localization: Nordic
-
CTO / BTO: No
-
CPU Model: 265H
-
Aspect ratio: 16:10
-
Sustainability: ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO
LENOVO P16V G3 16IN WQUXGA OLED 400N TOUCH ULTRA7-265H 64GB 1TB SSD G TNBK
Model: Lenovo ThinkPad P16v Gen 3
-
Screen Size: 16"
-
Resolution: 3840 x 2400
-
Touchscreen: Yes
-
Weight: 2.1Kg
-
Mobile broadband: No
-
OS: Windows 11 Pro
-
HDD: 0GB
-
SSD / Flash: 1TB
-
Memory: 64GB
-
CPU generation: 2nd gen Intel® Core™ Ultra 7
-
Discrete Graphics: NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell
-
Warranty / Months: 36
-
Localization: Nordic
-
CTO / BTO: No
-
CPU Model: 265H
-
Aspect ratio: 16:10
-
Sustainability: ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO
LENOVO P16V G3 16IN WQUXGA OLED 400N TOUCH ULTRA9-285H 64GB 1TB SSD G TNBK
Model: Lenovo ThinkPad P16v Gen 3
-
Screen Size: 16"
-
Resolution: 3840 x 2400
-
Touchscreen: Yes
-
Weight: 2.1Kg
-
Mobile broadband: No
-
OS: Windows 11 Pro
-
HDD: 0GB
-
SSD / Flash: 1TB
-
Memory: 64GB
-
CPU generation: 2nd gen Intel® Core™ Ultra 9
-
Discrete Graphics: NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell
-
Localization: Nordic
-
CTO / BTO: No
-
CPU Model: 295H
-
Aspect ratio: 16:10
-
Sustainability: ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO
LENOVO P16V G3 16IN WUXGA 400N ULTRA7-265H 32GB 1TB SSD GEN5 RT SYST
Model: Lenovo ThinkPad P16v Gen 3
-
Screen Size: 16"
-
Resolution: 1920 x 1200
-
Touchscreen: No
-
Weight: 2.1Kg
-
Mobile broadband: No
-
OS: Windows 11 Pro
-
HDD: 0GB
-
SSD / Flash: 1TB
-
Memory: 32GB
-
CPU generation: 2nd gen Intel® Core™ Ultra 7
-
Discrete Graphics: NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell
-
Warranty / Months: 36
-
Localization: Nordic
-
CTO / BTO: No
-
CPU Model: 265H
-
Aspect ratio: 16:10
-
Sustainability: ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.