LENOVO 13.3-inch Bright Screen Privacy Filter for X13 Gen2 3M
You have to log in to shop/see prices.
|
|
LENOVO 13.3-inch Bright Screen Privacy Filter for X13 Gen2 3M
-
Type
Screen Protector
-
Brand Compatibility
Lenovo
|
Description
Specifications
Lenovo 13.3" Bright Screen Privacy Filter for X13 Gen2 from 3M for ThinkBook 16 Gen4 from 3M offers world class privacy without substantial tradeoffs in brightness or security. On average, 25% brighter than the standard 3M black privacy filters. Proprietary nanolouvre technology enables 85% transmission of the device's brightness. The Lenovo 16" Bright Screen Privacy Filter for ThinkBook 16 Gen4 from 3M also blocks 35% of harmful blue light.
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-blue, Privacy |
| Limits viewing angle | 30° |
| Light transmission | 85% |
| Easy to apply | Yes |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | ThinkBook 16 Gen 4
X13 Gen 2 |
| Weight | 140 g |
| Package width | 387 mm |
| Package depth | 254 mm |
| Package height | 3 mm |
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.