JABRA a Engage Link MS - Remote control - cable - for Engage 50 Mono, 50 Stereo, 65 Mono, 65 Stereo, 75 Mono, 75 Stereo
You have to log in to shop/see prices.
|
|
JABRA a Engage Link MS - Remote control - cable - for Engage 50 Mono, 50 Stereo, 65 Mono, 65 Stereo, 75 Mono, 75 Stereo
-
TYPE
Accessories
-
Noise Cancelling
No
-
Connectivity
Wired
-
Color
Black
|
Description
Specifications
Related products
Control unit for Jabra Engage corded headsets. Enables easy call control with adjust volume, mute, speed dial, answer and end call functionality. Stay-flat design. USB-C connectivity.
Control unit for Jabra Engage corded headsets. Enables easy call control with adjust volume, mute, speed dial, answer and end call functionality. Stay-flat design. USB-C connectivity. Certified for Microsoft Skype for Business in combination with Engage 50.
| Product type | Controller |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Width | 45 mm |
| Depth | 82 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | 130 g |
| USB connector type | USB Type-C |
| Package width | 41 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 93 mm |
| Package weight | 200 g |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 85% |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Master (outer) case width | 148 mm |
| Master (outer) case length | 382 mm |
| Master (outer) case height | 272 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.75 kg |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Country of origin | China |
Accessories / Headset & Audio
JABRA Engage 75 Stereo IN
SKU:
9559-583-111
TYPE: Wireless Headset
-
Noise Cancelling: Yes
-
Connectivity: Wireless
-
Color: Black
Please note that although care has been taken in the degree of relevancy, pictures are for
display purposes only, and product appearance may differ from what you see. If there are any
discrepancies between the product headline, description and picture, the correct information
will be in the product headline (i.e. computer systems may not come with monitors even if
pictured that way). If anything is unclear, please email support before placing your order.